KONST / Litografier / Färglitografi 13777477
*
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 19:29:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 07:35:28
1
350 kr
5/2 18:09:36
2
200 kr
5/2 18:09:36
1
250 kr (Budbetjänt)
5/2 18:09:51
2
350 kr
5/2 18:09:51
1
350 kr (Budbetjänt)
5/2 18:10:02
2
Vinnande bud
8/2 17:31:09
3
600 kr
8/2 17:31:10
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bertil Warnolf
nr 1377 7477
Bertil Warnolf
(f. 1950), Sverige
Färglitografi, "Struggle". Signerad, numrerad 23/150. Motivet: 40x31cm, yttermått inklusive ram: 45x35,5 cm
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 07:35:28 | 1 | 350 kr |
5/2 18:09:36 | 2 | 200 kr |
5/2 18:09:36 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/2 18:09:51 | 2 | 350 kr |
5/2 18:09:51 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/2 18:10:02 | 2 | Vinnande bud |
8/2 17:31:09 | 3 | 600 kr |
8/2 17:31:10 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bertil Warnolf
Bertil Warnolf, född 1950 i Malmö, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Warnolf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil warnolf färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01